Translations

Message boards : News : Translations
Message board moderation

To post messages, you must log in.

AuthorMessage
David Anderson
Project administrator
Avatar

Send message
Joined: 7 Nov 17
Posts: 14
Message 29 - Posted: 24 May 2018, 7:59:55 UTC

We've made most of the text on Science United translatable, and we already have two full translations: Dutch and Portuguese. To try these, go to Languages under the Site menu at the top of the page.

If you'd like to help translate to other languages, to go the Science United page on Transifex.
ID: 29 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
sacekimi

Send message
Joined: 5 Dec 18
Posts: 4
Message 97 - Posted: 5 Dec 2018, 12:02:34 UTC
Last modified: 5 Dec 2018, 12:03:25 UTC

Saç ekimi veya saç renginizle tam olarak uyuşmayan saç parçalarından farklı olarak saç ekimi tamamen doğal görünüyor. Saç foliküllerini doğal görünümlü bir şekilde nakledecek vasıflı ve yetenekli bir doktor bulmak son derece önemlidir. Deneyimli doktorlarımız saç ekimi için doğal ve nakledilen saçları ayırt etmek neredeyse imkansız olan saç çizgileri oluşturmak için prosedüründe uzmanlaşmıştır.

Saç ekimleri işleminde İyi sağlık ve gençlik gibi, çoğumuz da bizim kilitlerimizi alırız. Yani onlar gidene kadar. Birçok insan için, bir saç ekimi tam veya en azından dolgun bir saç kafasına benzeyen şeyleri geri getirmeye yardımcı olabilir. Üstte incelme ya da kellik gitme sizi gerçekten saç ekim işleminde rahatsız ediyorsa, prosedür, görünüşünüz hakkında daha emin hissetmenin bir yolu olabilir. Ama önce doktorunuzla ameliyat sırasında ve sonrasında neler beklediğiniz hakkında konuşun.
ID: 97 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
sacekimi

Send message
Joined: 5 Dec 18
Posts: 4
Message 98 - Posted: 5 Dec 2018, 12:06:37 UTC

Cami halısı modellerinde güzeller ve sıklıkla egzotik görünüyorlar. Yüzyıllar boyunca bu dekoratif ürün dünyasının dikkatini çekmiştir. Cami halılar çoğu zaman mistisizmle çevrelenmiş ve uçan halılar gibi hikayeler ve efsanelere ilham kaynağı olmuştur.

Cami halısı dokusunun az sayıda arkeolojik kanıtı vardır. Halılar bozulmaya maruz kalır ve kemirgenler ve böcekler tarafından yenilebilir, böylece zamanla ciddi hasar görebilirler. Halı dokusunun en eski kanıtlarından biri dağlarındaki bir mezarın içinde bulundu. Bu parça çok iyi korunmuştu.
ID: 98 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
sacekimi

Send message
Joined: 5 Dec 18
Posts: 4
Message 99 - Posted: 5 Dec 2018, 12:06:37 UTC
Last modified: 5 Dec 2018, 12:10:25 UTC

İnternette giderken Ankara transfer bu tür hizmetleri sunacak birkaç şirket bulabilirsiniz. Genellikle bir hesap ile kaydolduktan sonra bir transfer hizmeti için Ankara Esenboğa havalimanı üzerinden veya web üzerinde bu iş transferleri rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ayrıca bu şirketleri arayabilir ve ihtiyacınız olan Ankara havaalanı transfer ederek doğrudan onlarla konuşabilirsiniz. Finansmanınıza nereye gittiğinize ve aradığınız hizmet türüne bağlı olarak Ankara bölgesindeki birçok kurumsal havaalanı transfer şirketi arasında seçiminizi yapabilirsiniz.

Transfer için sürmek tasarruf için en iyi yolu araç ve şoför vaktinden rezervasyon yapmaktır. Eğer önceden yolculuk planı yapamıyorsanız. Son dakika fırsatlar sunan bir hizmet arayın. Bir Ankara transfer kiralama şirketi tüm araçlarını kiralamak mümkün değildi çünkü ilginç bir fiyat almak mümkün olabilir. Yapılacak en iyi şey farklı hizmetleri aramak ve son dakika fırsatları hakkında sormaktır
ID: 99 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
sacekimi

Send message
Joined: 5 Dec 18
Posts: 4
Message 100 - Posted: 5 Dec 2018, 12:27:08 UTC

SEO çalışması alanınızın İnternet'in derinliklerinde daha görünür hale gelmesine ve daha kullanıcı dostu olmasına yardımcı olacak en güvenilir SEO ipuçlarından bazılarını bir araya getirdik.

Ankara SEO firması gibi firmalar işleri mümkün olduğunca organize ve açık tutmak için listemiz birkaç bölüme ayrılmıştır. Evet SEO karmaşık ve uzun vadeli bir süreçtir. Web sitenizin SEO'sunda büyük bir etkiye sahip olabilecek küçük ve kullanımı kolay ince ayarlarla başlarız. Daha derine inerken SEO hakkında, arama motorlarının nasıl çalıştığı ve güçlü bir SEO stratejisinin nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz.

Bu ipuçlarını uygularken en iyi yoldaşların, web sitenizi optimize etmede süreklilik ve tutarlılık olacağını unutmayın. Sayfa içi web sitesi optimizasyonunun temelleri
günümüzde SEO çalışması için adreslerini yapılandırdığımız başlık etiketlerini ve meta açıklamaları yazılır. Web sitesi resimlerini optimize ettiğimiz ve Google'ın diğer SEO faktörlerine çoğunlukla içerik ve bağlantı oluşturma teknikleri) odaklandığı şekilde daha az önem kazanmaktadır.

Bununla birlikte SEO temelleri hakkında öğrendiğimiz gibi, bunu yapmamızın tek yolu iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmektir.
ID: 100 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
webciadam

Send message
Joined: 11 May 19
Posts: 3
Message 211 - Posted: 11 May 2019, 13:14:10 UTC

Diş beyazlatma ya da diğer adıyla bleaching işlemi diş hekimliğinde en sık ve en kolay uygulanan kozmetik işlemlerden biridir. Bu işlem temel olarak dişlerin üzerine sürülen özel bir ilacın diş rengini açması şeklinde tanımlanabilir. Özellikle son yıllarda bu konudaki teknoloji çok gelişmiş ve sadece tek bir seansta 1 ila 2.5 ton arası bir renk açılması kolaylıkla sağlanabilir hale gelmiştir. İşlem öncesinde diş taşı temizliği yapılması son derece önemlidir. Dişlerin üzerindeki diş taşı, plak ve çay kahve veya sigaraya bağlı renklenmeler bu diş taşı temizliği seansında ortadan kaldırılır ve dişler beyazlatmaya hazır hale getirilir. Diş Beyazlatma işlemi ev tipi ve ofis tipi olarak ikiye ayrılır. Genellikle asıl etkinlik ofis tipiyle sağlanırken, ev tipiyle destekleme ve beyazlatmanın ömrünü uzatma yapılır.

https://sezeryildirim.com.tr/dis-beyazlatma/
ID: 211 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
webciadam

Send message
Joined: 11 May 19
Posts: 3
Message 212 - Posted: 11 May 2019, 13:15:14 UTC

Alanında güncel ve sürekli kart bulma olanaklarına sahip olan firmamız, Paykwik kartlarla sıkıcı banka işlemleri ve güvenlik endişelerinden sizleri kurtarıyor. Güvenli paykwik kart satın almak istiyorsanız sağ alttaki canlı destek modülümüzden müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Tek kullanım hakkına sahip olan Paykwik kart, kullanımdan sonra otomatik olarak kendini imha eder ve ikinci bir defa kullanılamaz. Paykwik fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmakta ve güncel döviz kuruna paralel olarak belirlenmektedir . Paykwik Kartlar firması olarak günümüzün en popüler ödeme sistemi olan ön ödemeli kartları sizlere en uygun fiyat ve düşük komisyon seçenekleri ile güvenilir bir şekilde sağlıyoruz. Paykwik kartlarda kişisel bilgileriniz gerekmez ve yüzde yüz güvenli olursunuz. Web sitemiz üzerinden birkaç adımda kolayca Paykwik kartınızı satın alabilir ve Paykwik Bozdurma işlemini yapabilirsiniz.

https://www.paykwikkartlar.com/
ID: 212 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
tullio

Send message
Joined: 28 Apr 19
Posts: 7
Message 213 - Posted: 11 May 2019, 14:04:52 UTC
Last modified: 11 May 2019, 14:05:41 UTC

I am against translations. When Honeywell-Bull Italy wanted to translate in Italian both the manuals of its UNIX computers, the translations of the manuals and the Graphic User Interface was assigned to different groups. So they translated differently the same words and when one read the manuals he could not find a corresponding term on his screen. I used to retranslate back to the English term and everything was clear.
Tullio
ID: 213 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
webciadam

Send message
Joined: 11 May 19
Posts: 3
Message 214 - Posted: 11 May 2019, 14:12:27 UTC
Last modified: 11 May 2019, 14:13:22 UTC

Estetik Meme Büyütme Ameliyatları Ankara
Pek çok kadın memelerinin büyüklüğünden ve biçiminden memnun değildir. Doğal olarak küçük, içi boş göğüslerin giysileri doldurması güçtür ve benlik algısını bozabilir. Memeler yapısal olarak küçük olabilir ayrıca yaşam sitili, yaşlanma, memelerin hacim kaybetmesine yardım edebilir. Hamilelikler , süt verme, kilo kayıpları da memelerinin içinin boşalmasına neden olur. Meme protezleri içi boşalmış ve küçük memeleri büyüterek meme ile vücudun kalanı arasındaki doğal dengeyi sağlar. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki estetik meme büyütme ameliyatlarından sonra kadınların kendine güveni artmaktadır hayata daha pozitif bakıyorlar. Memeler giysileri daha iyi doldurduğu için daha da çekici görünüyorlar.

https://www.aliteomantellioglu.com.tr/gogus-estetigi/
ID: 214 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
netkolik

Send message
Joined: 14 May 19
Posts: 3
Message 216 - Posted: 14 May 2019, 23:48:40 UTC
Last modified: 15 May 2019, 0:14:40 UTC

Avrupa standartlarında üretilmiş olan ve Uluslararası hemen hemen tüm onayları alan Lida zayıflama hapı, bitkisel bir gıda takviyesidir. Orjinal lida zayıflama hapı başta Turunç Çiçeği özleri (87,50 mg) olmak üzere birçok farklı bitkinin özlerini içeren tamamen doğal bitkisel bir üründür. Ayrıca, sinameki (cassia) bitki özü (59,50 mg), mandalina meyve özü (52,50 mg) , dut yaprağının ekstresi de (45,50 mg) ve tıbbi nişasta (105,00 mg) bulunmakta olup tamamen doğaldır. https://lidaresmisatissitesi.com/orjinal-lida zayıflama hapı; Turunç, Mandalina Lifi ve Dut Yaprağı Ekstratı içermekte olan basit bir üründür. Ancak bu içeriği ile sizi tok tutarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Orjinal lida, bol su tüketimi ile vücuttaki yağların yakımını sağlarken, vücutta ödem oluşmasına engel olmanın yanında fazla ödemin de vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.
ID: 216 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
netkolik

Send message
Joined: 14 May 19
Posts: 3
Message 217 - Posted: 15 May 2019, 0:15:27 UTC

Orjinal Fx15 zayıflama hapı kilo verme konusunda büyük ses getiren, tamamen bitkisel bir gıda takviyesidir. Fx15 zayıflama hapını, gün içerisinde bol miktarda su tüketmeye özen göstermeniz büyük önem taşır. Fx15 zayıflama kapsülü kullanırken kaygı yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü Orjinal Fx15 içeriği tamamen doğal ve bitki özlerinden yapılmıştır. Orjinal Fx15 , gün içerisinde sizi tok tutarak vücut ısınızı yükseltilerek yağları yakılmasını sağlayan bitkisel içerikli zayıflama tableti olma özelliği taşır. Orjinal Fx15 bölgesel, genel zayıflatıcı ve sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Orjinal Fx15 bitkisel zayıflama kapsülünün “orijinal” olduğundan emin olun. ÖNEMLİ NOT : Bunun için ürünü satın alırken Fx15 zayıflama haplarının kapsül şeklinde olmasını ve kapsül renginin koyu bordo olması gerektiğini bilmelisiniz. Sitemizden alacağınız tüm ürünler yüzde yüz orjinaldir.

https://fx15orjinalsiparis.com/
ID: 217 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote
netkolik

Send message
Joined: 14 May 19
Posts: 3
Message 218 - Posted: 15 May 2019, 0:29:26 UTC
Last modified: 15 May 2019, 0:29:36 UTC

Zayıflamanıza yardımcı olacak meksika biber hapı, başta Meksika Kırmızı Biberi Ekstresi olmak üzere toplamda 9 bitki ekstresi içeren doğal bir besin takviyesidir. Kesinlikle ilaç değildir. Meksika biber hapının içeriğinde kesinlikle kimyasal herhangi bir bileşim bulunmamaktadır. Meksika biber hapının içeriğinde 30 kapsül bulunmaktadır. Biber hapı kullanımı sabahları kahvaltıdan önce 1 kapsül alımı ile yapılmaktadır. Günde kesinlikle 1 kapsülden fazla kullanılmaması gerekir. Biber hapı kullanan kişilerde ağız kuruluğu sıkça rastlanan bir durumdur. bu durum kötü birşey yada yan etki değildir. Biberin vücudunuzda su kaybı sağlaması sonucu su isteğinizin artmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; biber hapı kullananların günde en az 3 litre su tüketmeleri gerektiğidir. Biber hapı içeriğinde kimyasal madde yoktur.

https://biberhapisiparishatti.com/
ID: 218 · Rating: 0 · rate: Rate + / Rate - Report as offensive     Reply Quote

Message boards : News : Translations


© 2019 UC Berkeley